blog_images

Kategori
educations_photo

Eğitimin Kategorisi: PİYANO KURSU
Eğitim Tipi: Bireysel
İl / İlçe: İstanbul / Ataşehir
Eğitimin Hedefi:
Eğitmen ve Konuk Konuşmacılar:
Eğitim Yeri: Fırın Caddesi Altıntaş Sokak No:6/3 Küçükbakkalköy / Ataşehir - İstanbul
Kariyer Seçenekleri:
Eğitim İçeriği: Asıl adı pianoforte olan piyano telli çalgılar kategorisinde bulunmaktadır. Adını kuvvetli ses anlamına gelen forte ve zayıf ses anlamına gelen piano terimlerinin birleşmesinden almıştır. Zaman içerisinde daha kolay söylenmesi açısından ismi piyano olarak kısaltılmıştır.

Piyano genel olarak konsol, kuyruklu ve elektro piyano olarak üç ana gruba ayrılır. Bu sınıflandırmaların içerisinde çeşitli boy ve tuş sayısı bulunmaktadır. Fakat genel olarak piyano, 88 tuşludur. Bu tuşlardan 36’ sı siyah tuş (diyez ve bemol), 52’ si ise ana sesler olan beyaz tuşlardan oluşmaktadır.

Piyanoda genel olarak iki adet pedal bulunmaktadır. Uzatma pedalı ve surdin (yumuşatma) pedalı olarak piyano tuş takımının alt kısmında bulunur. Ayaklar ile yönetilen bu pedallardan uzatma pedalı sesin uzamasını sağlarken, surdin pedalı sesin titreşimini azaltarak sesin daha az ve yumuşak çıkmasını sağlar. Piyanoyu diğer çoğu çalgıdan ayıran en önemli özellik tek başına bir orkestra olmasıdır. Yani aynı anda hem soloyu hem de eşliği çalabilen bir enstrümandır.

Piyano nota yazımı iki partisyon şeklinde alt alta yazılır. Bu bakımdan diğer çalgılardan ayrılmaktadır. Piyano her yaş grubuna hitap eden, geniş ses aralığına sahip, çok sesli bir enstrümandır.

Piyano eğitimi bireyi geliştiren ve pek çok alanda başarılı olmasını sağlayacak bir süreçtir.
Ritim duygusu ve reflekslerde gelişme, sabır, yoğunlaşabilmede kolaylık, disiplinli çalışma alışkanlığı gibi pek çok konuda bireye değerler kazandırır.

Piyano dersinin işlenişi
Piyano derslerimiz birebir olarak haftada bir gün 50 dk. olarak yapılır. Genel nota teorisinin ardından piyanoyu tanıma ve basit etütlerle öğrenilen notaların pekiştirilmesi sağlanır. Piyano eğitimine piyano için yazılmış ve piyanoya uyarlanmış eserlerin icrası ve teknik anlamda öğrenciyi geliştiren etütlerin çalışılması ile devam edilir.
İkram:
Kimler Katılmalı:
Sertifikasyon:
Yetkili Ad Pastoral
Yetkili Soyad Music
Yetkili Email info@pastoralmusic.com
Yetkili Tel 0216 577 01 36
KDV Hariç Ücret
KDV Dahil Ücret
Notlar